Navigation MenuRealWire Limited

Delivering Relevance, Releasing Influence

Tweet Facebook LinkedIn
Press Release

Azimo wygrywa wyścig o innowacje uruchamiając przekazy pieniężne przez SMS

Media
Links

By wysłać lub odebrać międzynarodowy przelew wystarczy jedynie numer telefonu – Azimo oddaje kontrolę w ręce odbiorców

Londyn, Wielka Brytania, wtorek, 4 kwietnia 2017Azimo, brytyjsko-polski startup oferujący międzynarodowe przelewy pieniężne, uruchamia dziś innowacyjną usługę finansową, która rewolucjonizuje sposób, w jaki przekazywane są pieniądze pomiędzy krajami.

W świecie, w którym na 7 miliardów mieszkańców tylko 2 miliardy mają konto w banku, ale ponad 3 miliardy mają już smartfona, Azimo uruchamia aplikację, w której mieszkańcy Europy, USA i Kanady mogą dzielić się pieniędzmi bezpośrednio na numer telefonu, bez potrzeby wymiany jakichkolwiek danych kont bankowych. Od teraz każdy w Polsce ma możliwość poproszenia o wpłatę na swoje konto każdego mieszkańca strefy Euro i Wielkiej Brytanii, a pieniądze dotrą do nich natychmiast – wystarczy do tego numer telefonu komórkowego.

Według danych zebranych przez Azimo 9/10 osób zna numery telefonu wszystkich swoich bliskich, podczas gdy niewiele z nas ma dostęp do danych kont bankowych swoich bliskich. Tradycyjne przelewy to proces jednostronny, w którym odbiorca ma niewielką lub żadną kontrolę nad tym, w jaki sposób otrzyma pieniądze.

Na te problemy odpowiada nowa funkcja w aplikacji Azimo. Wystarczy, że użytkownicy wybiorą odbiorców ze swoich kontaktów telefonicznych, aby wysłać im pieniądze. Odbiorca otrzyma wiadomość SMS z linkiem, dzięki któremu pobierze aplikację Azimo i odbierze pieniądze, które dotrą bezpośrednio na jego konto. Jednocześnie odbiorca w Polsce może za pomocą tej samej aplikacji poprosić o przelew - koniec z telefonami za granicę z prośbą o pieniądze. Ta innowacyjna technologia sprawia, że wystarczy jedno kliknięcie, a przelew dotrze za granicę w najszybszy i najprostszy z istniejących sposobów.

– W 2021 na świecie będzie 6,3 miliarda użytkowników smartfonów, więc przelewy z telefonu na telefon to przyszłość” – mówi współzałożycielka i Dyrektor Generalny Azimo, Marta Krupińska. “Nie ma powodu, dla którego wysłanie przelewu za granicę powinno być trudniejsze, niż wysłanie smsa”.

Klienci w Polsce mogą już ściągnąć aplikację Azimo ze sklepu Apple lub Google Play na swój smartfon by poprosić o przelew rodzinę i przyjaciół mieszkających w Wielkiej Brytanii lub strefie Euro. Wszystkie funkcje, czyli wysyłanie pieniędzy, prośba o wpłatę i otrzymywanie przelewów na numer telefonu zostaną uruchomione w ciągu roku większości z ponad 190 krajów obsługiwanych przez Azimo.

Aby uczcić inaugurację usługi, wszystkie międzynarodowe przelewy pieniężne wykonane za pomocą nowej funkcji są pozbawione opłat i oferują ten sam świetny kurs funta i euro do złotówki.

-Koniec-

Notka dla Redakcji

O Azimo
Założone w 2012 Azimo to lepszy sposób przelewania pieniędzy na całym świecie, zmieniająca życie milionów ludzi. Założona przez Polaków Martę Krupińską i Marka Wawro i Brytyjczyka Michaela Kenta, Azimo pozwala wysyłać tanie przelewy międzynarodowe z 24 krajów Europy do ponad 190 krajów jedynie przy pomocy komputera czy smartfonu. Azimo przez 5 lat istnienia zebrało ponad 46 milionów dolarów finansowania, ponad milion klientów i 100 pracowników w Londynie i Krakowie.
www.azimo.com